2011

LEDEN
28. 1. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí s uznávaným ortopedem MUDr. Martinem Zahradníkem. Téma – Aby nás nic nebolelo - beseda o čínské medicíně, bylinkách a akupunktuře.

ÚNOR
4. 2. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí na téma Povídání o Indii s Mgr. Josefem Bartoškem. V galerii bylo plno – 35 návštěvníků.

Ing.arch. Petr Růžička připravujeme projektovou dokumentaci celkové obnovy Ateliéru Prčice.

BŘEZEN
v pátek dne 18.3. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí s Olegem Homolou na téma: Za všechno mohou novináři – beseda o novinařině, focení, reklamě a možná přijde i strejda Bóby s kytarou.

Pochod Čertova podkova – 19. března 2011 - KLUB PŘÁTEL DLOUHÝCH KILOMETRŮ (KČT SEDLEC – PRČICE) organizoval 41. ročník pochodu Čertova podkova. Pochod se konal v sobotu dne 19. března 2011, start byl od 7,00 do 10,00 hod v Ateliéru Prčice. Celkem se ho zúčastnilo 75 pochodníků.

DUBEN
V Ateliéru Prčice pokračuje rekonstrukce špejcharu. Společně s Český merán o.p.s. zde tvoříme Informační a návštěvní centrum pro Greenways Praha – Vídeň a Greenways Čertovo břemeno.

22. 4. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí na téma Povídání o Indii II s Mgr. Josefem Bartoškem. Navázali jsme tak na velmi úspěšný únorový Večer pro zahřátí se stejným autorem.

KVĚTEN
20. 5. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí na téma Radostný květen s Amairgilovou harfou. Večerem nás provedl Ladislav Amairgil Míšek bard Vrchotický, který žije a tvoří ve Vrchoticích u Sedlce-Prčice. Všichni byli mile potěšeni májovou autorskou poezií a hrou na unikátní zdobenou keltskou harfu s kovovými strunami. Rovněž jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o keltské harfě, o bardech a o vydané knize „Společník barda“.
O AUTOROVI: Ladislav Amairgil Míšek bard Vrchotický žije ve Vrchoticích. Je Ollamhem Světového společenství Bardů se sídlem v Sussexu, U.K. Píše poezii, hraje na harfu, improvizuje vlastní tvorbu. Studuje skladbu na Konzervatoři v Českých Budějovicích u prof. Jana Vacka. Tvoří a publikuje také v latině, kterou studoval u prof. Aleny Frolíkové v Praze.

ČERVEN
14. 6. 2011 od 17 hodin se v Ateliéru Prčice konala soutěž v prezentaci „Naše město“. Pořadateli akce byla Základní škola Sedlec-Prčice, Město Sedlec-Prčice a Informační centrum Prčice.

ČERVENEC

SRPEN

ZÁŘÍ
17. září 2011 - již 5. ročník festivalu PRČICKÉ BÁBENÍ 2011. Program byl určen pro všechny malé i velké návštěvníky a vše se odehrálo v areálu Ateliéru Prčice na Vítkově náměstí slavné Prčice. Program byl následující:
Dopoledne
7,30 – 10 hod – 5. ročník pochodu Z Prčice za kapličkami Českého Meránu
Start i cíl pochodu byl v Ateliéru Prčice.
Odpoledne
Od 13 hod – Malované děti (malování na obličeje kosmetickými barvami) a řemeslný jarmark na nádvoří Ateliéru (umělecký kovář, ruční výrobky z dílny Villy Vallily).
Od 14,30 hod Trakař – divadelní představení Divadla Trakař
Od 15 hod – Kocourkov – divadelní představení Divadla Na kolečku
Od 16 hod – Ta naše vesnička česká – divadelní vystoupení občanského sdružení Oujezdáček z Červeného Újezdu
Od 17 hod – Kroky, které jsme ještě neudělali - pohybové divadlo s živou hudbou souboru MANAZ (ZUŠ Sedlec a ZUŠ Sedlčany)
Od 18 hod – La main gauche (v překladu „Levá ruka“) – písně a šansony francouzské hudební skupiny
Od 20 hod – Diskotéka – hity našeho mládí - hrál DJ James

Pořádateli festivalu byly následující organizace: Český Merán o.p.s., Město Sedlec-Prčice a Klub přátel dlouhých kilometrů Sedlec-Prčice.
Organizováno za přispění následujících firem: MONÍNEC s.r.o., Trigema a.s., S-B s.r.o., Farma Prčice s.r.o. a Tiskárna Macík s.r.o.

ŘÍJEN

LISTOPAD
15. 11. 2011 od 20 hodin se v Ateliéru Prčice konal společensko-kulturní večer v rámci národní konference Venkov 2011. Konkrétně byly připraveny dvě aktivity – Akustický večer Tomáše Bursíka a výstava s názvem „Krásy Sedlce a Prčice na starých fotografiích“. Účastníci byli spokojení.

18. 11. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí na téma Mnoháčkovo Melancholyczské „Hezký špatně“.Mnohostranný umělec Pavel Hlušička (Mnoháček Zgublacenko) a Melan Cholycz Podřipský (vlastním jménem Jan Podrábský) představili své humorné básně, videoklipy a scénky věnované našemu kraji. Tato akce proběhla v rámci třináctého ročníku festivalu „Dny české a mezinárodní poezie“. Festival se konal ve dnech od 7. do 21. listopadu 2011 v řadě míst České republiky a letošního ročník byl na památku výročí narození básníka K. H. Máchy (*16. 11. 1810).

26. 11. 2011 - v sobotu od 10 do 16,30 hodin se na Vítkově náměstí v Prčici konal první Předvánoční farmářský trh. Prčické náměstí se zaplnilo prodejci všelijakých dobrot a věcí a bylo z čeho vybírat. Návštěvníků bylo požehnaně – asi jako o posvícení. Následně od 16,30 hodin proběhlo rozvícení vánočního stromu. Pěkná akce to byla.

PROSINEC